Урок №9
Тематичне оцінювання. Контрольне читання мовчки
Мета: з’ясувати рівень навчальних досягнень учнів з розділу «Поняття про текст»;
перевірити вміння читати мовчки новий текст, розуміти і запам’ятовувати
прочитане.
Тип уроку: перевірка знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація
навчальної діяльності.
ІІІ. Повідомлення способів перевірки здобутих
знань та сформованих умінь і навичок (інструктаж до тестування)
ІV. Проведення тематичного
тестування.
Варіант 1
1.Текст – це:
а) кілька слів
б)кілька речень об’єднаних спільною думкою
в) два і більше речення
2. Однією з ознак
тексту є:
а) зв’язність б) стислість в) уривчастість
3. Скільки типів
мовлення існує?
а) 3 б) 4 в) 5
4. Тема тексту –
це:
а) слово, яке повторюється
б) те, про що розповідається в тексті
в) перше речення у висловлюванні
5. У тексті
розрізняють:
а) мікросхеми б) мікротеми в) мікроклімат
6. Яке питання
можна поставити до тексту-роздуму?
а) Що робить предмет або особа?
б) Яким є предмет або особа?
в) Чому предмет або особа такі?
Варіант №2
1.Яка ознака не
характерна для тексту?
а) завершеність б) незв’язність в) задум
2. Речення в
тексті пов’язані:
а) спільним присудком
б) однаковим початком
в) спільною думкою
3. Скільки стилів
мовлення існує?
а) 3 б) 4 в) 5
4. Основна думка
тексту – це:
а) те, про що розповідається
б) головне, що хотів сказати автор
в) зміст останнього речення
5. Тематичне
речення – це речення:
а) яким починається абзац
б) яким закінчується абзац
в) яке передає основну думку, висловлену в
абзаці
6. Яке запитання
можна поставити до тексту-розповіді?
а) Що робить предмет або особа?
б) Яким є предмет або особа?
в) Чому предмет або особа такі?
V. Проведення контрольного
читання мовчки
Пандора
Коли титан Прометей викрав для людей
божественний вогонь, навчив їх мистецтв і ремесел, дав їм знання, щасливішим
стало життя на землі. Громовержець Зевс, розгніваний вчинком Прометея, жорстоко
покарав його, а людям послав страшне зло. Зробив він це так.
Славетному богові-ковалеві Гефесту
Зевс наказав змішати землю й воду та виліпити з цієї суміші дівчину. Богині
краси і кохання Афродіті Зевс звелів наділити дівчину чарівною вродою. Бог
Гермес дав дівчині спритність, хитрість і підступність. Богиня Афіна на
прохання Зевса виткала для дівчини виняткової краси вбрання.
Зевс оживив дівчину. Її назвали
Пандора, що означає «наділена всіма дарами».
Зевс послав Гермеса віднести Шандору
на землю до брата непокірного Прометея – Епіметея. Мудрий Прометей неодноразово
радив братові не приймати подарунків від підступного Зевса. Та зачарований
вродою Пандори Епіметей, забувши про обачність, узяв дівчину за дружину. Хіба ж
сподівався він на лихо від такої красуні?
В оселі Епіметея стояла велика
посудина, щільно накрита важкою кришкою. Ніхто не відав, що там, і ніхто не
наважувався її відкрити. Шандора потай зняла ту кришку, і розлетілися по всій
землі біди, які були в ній закриті – згубні хвороби, тяжкі страждання, всілякі
лиха. Незваними удень і вночі приходять ці біди до людей, приходять нечутною
ходою, бо позбавив їх Зевс дару мови – зло і хвороби він створив німими.
Тільки надія лишилася на дні
посудини. Кришка посудини знову закрилась, а надія так і не вилетіла з дому
Епітемея. Цього не захотів громовержець Зевс.
(Антична легенда, 235 слів).
Тести за прочитаним
На кожне із
запитань вибрати правильну відповідь
1.Громовержець
Зевс послав на землю зло, тому що був розгніваний вчинком:
а) Прокруста б)
Прометея в) Протея
2. Виліпити із
землі й води дівчину Зевс наказав:
а) богові війни Аресу
б) богові торгівлі й мандрівників,
вісникові богів Гермесу
в) богові-ковалеві Гермесу
3. Богиня краси й
кохання Афродіта наділила дівчину:
а) багатством б) лагідною вдачею в) красою
4. Бог Гермес дав
дівчині:
а) чесність, порядність, доброчинність
б) спритність, хитрість і підступність
в) обережність, розважливість,
дипломатичність.
5. Богиня Афіна
обдарувала дівчину:
а) зброєю б) силою в) чудовим вбранням
6. Ім’я Шандора
означає:
а) наділена всіма дарами
б) подарована людям богами
в) створена з нічого невідомо ким
7. Шандору було
відправлено до Епіметея, що був братом титана:
а) Антея б) Прометея в) Океана
8. Відкривши
кришку, Пандора випустила з посудини (скриньки):
а) комах б) плітки в) біди
9. На дні
посудини залишилася:
а) слава б)доля в) надія
10. Опрацьована
легенда навчає бути:
а) обачним б)непідкупним в) самостійним
11. У випадку з
пандо рою громовержець Зевс виявив:
а) доброзичливість, лагідність і щирість
до людей
б) мстивість і зловорожість до людей
в) байдужість і неуважність до людей
12. Вираз
«скринька (посудина) Пандори» означає:
а)
довгоочікуваний і приємний подарунок
б) лиховісний дар, вмістилище зла
в) несподіваний, нежданий подарунок,
сюрприз
Немає коментарів:
Дописати коментар